Reference D-cinema s.r.o. - DCI kina, DCI + AV komplexní řešení

V současné době máme v provozu přes 30 vlastních DCI instalací, dále naleznete výběr z těch zajímavějších s případnou možností stáhnout si podrobnější informace ve formátu pdf.

Kino Sféra, Turnov (DCI) 2011

Výhradně digitální kino Sféra je vlajkovou lodí námi realizovaných "malých" kinosálů.

Vzhledem k úzké spolupráci s provozovatelem a jeho chápání potřeb kinosálu, zde bylo realizováno kino se zohledněním všech požadavků. Reproduktorové soustavy jsou umístěny v odrazné desce (baffle wall), nové maskování má již elektronické snímání polohy, nikoliv klasické koncové mechanické spínače, byla lehce upravena akustika sálu.

Projekční plátno přesahuje svou šířkou sedící diváky a dosahujeme zde nádherného 3D efektu s vtažením diváka do děje, což ještě podporuje vysoká elevace a samozřejmě, dokonalý zvuk ve formátu až 7.1..

Podrobnější informace ve formátu pdf.

Filmový klub UK, Praha (DCI + AV) 2011

Zcela atypické řešení digitálního (DCI) a filmového (35 mm) kinosálu, vysokoškolské posluchárny a konferenčního sálu. V současném okamžiku naše poslední a zároveň nejkomplexnější instalace nejen plnohodnotného kina ve standardu DCI, ale zároveň konferenčního sálu s plným vybavením další alternativní projekcí, mikrofony, řídicím systémem.

Původní podoba sálu odpovídala projekci z promítaček 35 mm pouze s monofonním zvukem s malými reproduktorovými soustavami a cca 50 let starým zesilovačem naprosto neodpovídajícího výkonu.

Součástí naší dodávky bylo tedy kompletní ozvučení reproduktorovými soustavami QSC včetně příslušných zesilovačů, dále doplnění promítaček 35 mm moderními snímači vícekanálové stopy DOLBY, instalace audio procesoru DOLBY CP650 včetně jeho kompletního nastavení a zvukové kalibrace sálu.

Na čelní stěně je zavěšeno průzvučné plátno se šířkou 7 metrů, bez maskování, jedná se o vysokoškolskou posluchárnu, navíc s památkově chráněným interiérem. Vše doplňuje soustava klasických i bezdrátových mikrofonů a řada přípojných míst pro alternativní zdroje obrazu a zvuku.

Celý sál je provozován ve třech režimech – AV jako klasický audiovizuální prostor pro potřeby vysokoškolské posluchárny či pronájmového a kongresového prostoru. 35 mm v režimu klasického kina s plnohodnotným zvukem a konečně DCI, což obnáší projekci filmu z DCI playeru včetně příslušného zvuku.

Technika včetně osvětlení a žaluzií je ovládána ze dvou dotykových LCD panelů, jeden je umístěn v čele sálu, druhý v promítací kabině. Jinak též na www.digitalnikino.cz, První vysokoškolská posluchárna splňuje standard DCI

Instalovaná technika: DCI projektor NEC NC1200, player DOREMI, audio procesor DOLBY CP650, ozvučovací sestava, kontrolér zesilovačů / aktivní výhybka, zesilovače a reproduktorové soustavy QSC, mixážní DSP procesory BI-AMP NEXIA, duální přepínač / scaler Kramer VP-747, přenos HDMI po RGBHV Kramer, řídicí systém CUE.

Podrobnější informace ve formátu pdf.